Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Numer W0272MI
na zadanie

„Zabudowa tarasu budynku Publicznej Szkoły Podstawowej Mileszki, Pomorska 437”

Propozycje zadań, które przeszły analizę merytoryczną, m.in. co do możliwości ich realizacji w zgodzie z prawem i w ciągu jednego roku budżetowego, zostaną poddane pod głosowanie, które będzie trwało 9 dni, od 10 do 18 września 2016 r. - w przypadku głosowania papierowego oraz 30 dni, od 10 września do 9 października 2016 r. - w przypadku głosowania internetowego.

Zasady głosowania:
Do głosowania tradycyjnego będzie wykorzystywana papierowa karta do głosowania, dająca możliwość, zagłosowania na oba rodzaje zadań. Będzie ona dostępna w okresie głosowania, tj. od 10 do 18 września 2016 r. w punktach do głosowania, w Biurze ds. Partycypacji Społecznej ul. Piotrkowska 115 oraz możliwa do pobrania na stronie internetowej www.lodz.pl/budzet_obywatelski/2017

Do oddania głosu przez Internet tj. 10 września do 9 października 2016 r. niezbędne będzie podanie kodu weryfikacyjnego przesłanego bezpłatnie SMS-em na podany przez głosującego numer telefonu komórkowego. Na każdy numer przysługuje do 5 kodów do głosowania na zadania osiedlowe i do 5 kodów do głosowania na zadania ponadosiedlowe – jest to rozwiązanie pozwalające na autoryzację głosowania, wykorzystywane z powodzeniem w innych miastach wdrażających BO i w III edycji BO w Łodzi.

Każdy mieszkaniec będzie mógł zagłosować na zadania z jednego, dowolnie wybranego przez siebie osiedla bez względu na adres zamieszkania.

Zagłosować można maksymalnie dwa razy. Raz na zadania osiedlowe (wybierając za jednym razem do 5 zadań) i drugi raz na zadania ponadosiedlowe (również wybierając za jednym razem do 5 zadań). Nie wolno głosować na wybraną kategorię zadań „na raty”. W takim przypadku każdy oddany głos będzie głosem nieważnym.

Do realizacji przyjęty będzie tylko jeden wniosek dla jednej lokalizacji, ten który uzyskał największą liczbę głosów, przy czym pierwszeństwo ma wniosek osiedlowy. Zasady te dotyczą tylko wniosków inwestycyjnych, remontowych i zakupów (innych niż zakup usług). Uniemożliwi to realizację np. kilku zadań w jednej lokalizacji i da większe szanse na realizację innych projektów, które zgłaszają mieszkańcy.