Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Biblioteka Szkolna informuje, że zostały rozstrzygnięte konkursy: plastyczny dla klas młodszych "Moja ulubiona postać z baśni i legend", fotograficzno - plastyczny dla klas starszych "Zabierz książkę na spacer". Konkursy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem naszych uczniów, wpłynęło bardzo dużo prac. W kategorii klas I-IV wszystkie prace zostały wyróżnione, natomiast w kategorii klas V-VIII pierwsze miejsce ex aequo zajęli: Julia Kwiecińska z klasy V i Miłosz Kowal z klasy VI. Gratulujemy.

  •  
View the embedded image gallery online at:
https://www.mileszki.pl/?kontrast=k#sigFreeId32a2417871

Ponad sto lat temu pod Łodzią miała miejsce jedna z bitew I wojny światowej. Przedstawiciele klas 7 odwiedzili cmentarz wojskowy, poległych w tej bitwie żołnierzy Armii rosyjskiej i niemieckiej. Pamiętajmy, że były to lata zaborów, więc po dwóch stronach walczyli także Polacy, wcielani siłą do wrogich armii. Pamięć o nich wyraziliśmy zapalając znicze przy tablicach pamiątkowych.
Była to więc lekcja religii połączona z historią, a także z biologią, bo wokół szumiał jesienny las.

 

 

  •  
View the embedded image gallery online at:
https://www.mileszki.pl/?kontrast=k#sigFreeIdea3c8afb36