Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opis zakresu projektu:


W ramach zadania przewidziany został cykl działań ekologicznych: Warsztaty terenowe:


Temat warsztatów określać będzie przypadające w danym miesiącu święto związane z tematyką ekologiczną. Dni te ustanowione zostały przez Organizację Narodów Zjednoczonych lub wynikają z tradycji poszczególnych państw. Obchodzone są dorocznie celem zwrócenia uwagi społeczeństwa na problemy tego świata a co za tym idzie stanowią próbę im zapobiegania.


Październik 2014

4.10 Międzynarodowy Dzień Zwierząt
warsztat terenowy: Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Łodzkiego, ul. Kilińskiego 101, 90 - 011 Łódź. Zwiedzanie muzeum pod opieką przewodnika, zapoznanie z okazami fauny I flory.


Listopad 2014

18.11 Dzień Rzucania Palenia
warsztat terenowy: Studenckie Towarzystwo Naukowe Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Al. Kościuszki 4, 90-419 Łódź. Prelekcja na temat skutków palenia, profilaktka antynowotworowa.


Grudzień 2014

29.12 Dzień Różnorodności Biologicznej
warsztat terenowy: EHO Projekt, Skansen Architektury Drewnianej przy Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Warsztaty z upcyclingu. praktyczny i ciekawy sposób wykorzystania codziennych „odpadów" z gospodarstwa domowego.


Styczeń 2015

11.01 Dzień Wegetarian
warsztat terenowy: Restauracja LOKAL /ekologiczna żywność oraz zasady zdrowego żywienia/, Aleja Leona Schillera, Łódź


Luty 2015

27.02 Dzień Niedźwiedzia Polarnego
warsztat terenowy: Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA, Łódź, ul.Franciszkańska 76/78.Warsztaty plastyczne inspirowane ekologią.


Marzec 2015

21.03 Światowy Dzień Leśnika, Światowy Dzień Lasu
warsztat terenowy: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi, Las Łagiewnicki. Prelekcja oraz udział w ścieżce edukacyjnej.


Kwiecień 2015

01.04 Światowy Dzień Ptaków
warsztat terenowy: Leśna Osada Edukacyjna w Kole: Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierzat Leśnych, Koło 115, 97-330 Sulejów, gmina Wolbórz. Prelekcja oraz zapoznanie z działanością Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt.


Maj 2015

21.05 Światowy Dzień Kosmosu
warsztat terenowy: Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Łodzi, ul.Pomorska 16, 91-416 Łódź. Wykład oraz warsztaty prowadzone przez pracowników placówki.


Czerwiec 2015

05.06 Dzień Ochrony Środowiska
warsztat terenowy: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich. Wycieszka turystyczno-krajoznawcza pod okiem przewodnika PTTK. Każdorazowo warsztat terenowy poprzedzać będzie prelekcja przybliżająca przypadające w danym miesiącu Święto.


Wycieczki
  • Do Wrocławia dla klas IV - VI. W ramach wycieczki uczniowei odwiedzą Afrykarium Afrykarium to unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Liczne akwaria, zbiorniki wodne oraz baseny zaprezentują m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki. Głębiny Kanału Mozambickiego, gdzie występują rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne będzie można podziwiać z podwodnego, akrylowego tunelu o długości około 18 m.
  • do Bolimowa dla klas 0 - III. W czasie wycieczki uczestnicy wezmą udział w warsztatach garncarskich prowadzonych przez Rodzinę Konopczyńskich. Dziecii będą miały okazję skorzystania z tradycyjnego koła garncarskiego; poznają podstawy procesu technologicznego oraz charakterystyczne dla bolimowskiej ceramiki zdobienia. Właściciele przybliżą ponad 200 letnią tradycję zakładu (garncarstwem zajmuje się 6 pokolenie), w części muzealnej można będzie zobaczyć także narzędzia, sprzęty oraz pamiątki rodzinne.
  • do Warszawy dla klas 0 - III. W ramach wycieczki uczniowie odwiedzą Centrum Nauki Kopernik (zwiedzą wystawy, wezmą udział w spektaklach oraz w seansie w Planetrium). Misją CNK jest jest zachęcanie do osobistego zaangażowania w poznanie i zrozumienie świata oraz do wzięcia odpowiedzialności za zmiany zachodzące wokół nas.
  • do Wieliczki dla klas IV - VI. W ramach wycieczki uczniowie zwiedzą Kopalnię Soli w Wieliczce oraz wezmą udział przygotowanej ścieżce edukacyjnej. Zabytkowa Kopalnia Soli w Wieliczce stanowi jedyny obiekt górniczy na świecie, czynny bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej. Jej oryginalne wyrobiska (chodniki, pochylnie, komory eksploatacyjne, jeziora, szyby, szybiki) o łącznej długości około 300 km usytuowano na 9 poziomach, sięgających do głębokości 327 m ilustrują wszystkie etapy rozwoju techniki górniczej w poszczególnych epokach historycznych. Obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa narodowego UNESCO.

Konkursy

Konkurspn.„EcoNowe"–konkursplastyczyopartynaideirecyclinguorazupcyklingudlaklas I - III Dodatkowo zorganizowane zostaną:

  • Festyn rodzinny. W ramach Festynu przewidziane zostały ekologiczne warsztaty plastyczne 
oraz warsztaty kulinarne.
  • Wystawa prac powstałych w ramach konkursu „EcoNowe"
  • Utworzenie koła ekologicznego „EKOAKTYWNI" mającego za zadanie podniesienie wiedzy i umiejętności 
z zakresu przyrody 
(w tym przygotowanie do testu kompetecyjnego) oraz propagowanie pro-ekologicznych postaw.
wfosigw.lodz.pl zainwestujwekologie.pl

Dnia 20 lutego cała szkoła wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Program był napięty i atrakcyjny, składał się z dwóch interesujących miejsc. Ponad dwie godziny spędzliśmy w "Centrum Nauki Kopernika". Młodsze klasy pod opieką wychowawców sprawdzały każde stanowisko naukowe. Oczywiście z każdym odkryciem wiązała się zabawa i radość z nowego odkrycia.


Następnie udaliśmy się na Stadion Narodowy, gdzie odbył się spacer "Trasą kibica". Byliśmy na murawie boiska, w szatni reprezentacji Polski, w sektorach vipowskich.

Zapraszamy do galerii!!!


Centrum Nauki Kopernik
  •  

Stadion Narodowy
  •