Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szanowni Państwo uprzejmie informujemy, że od dnia 11.06.2019 prowadzimy rekrutację uzupełniającą na wolne miejsca w klasach "0" oraz I-VIII.

Więcej informacji udzieli sekretariat szkoły:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
512 552 182 / 42 679 35 98

Zabawa w teatr daje nam dużo radości, dobrą zabawę oraz ćwiczy pamięć. Wyzwala w nas twórczą inwencję, pomysłowość, ośmiela nas i aktywizuje. Motywuje do uaktywniania języka, wyrazistego mówienia, wyrażania emocji gestem oraz mimiką.
Mamy za sobą już kilka szkolnych występów podczas różnych akademii, ale praca nad klasowym teatrzykiem wygląda zupełnie inaczej.
Pierwszym przedsięwzięciem był teatrzyk kukiełkowy. Sami zajęliśmy się wykonaniem kukiełek, scenografii i podziałem ról. Powstały dwa scenariusze: jeden opowiadał o domowych zwierzętach, a drugi o wyprawie w kosmos. Towarzyszyło nam dużo śmiechu i różnych emocji. Tych gorszych również. Uwierzcie, że trudno jest wymyślić jeden scenariusz, kiedy każdy ma inny pomysł na swoją kukiełkę.
Kolejnym wspólnym działaniem było przygotowanie inscenizacji wiersza Jana Brzechwy "Żaba", w którym wcieliliśmy się w rolę narratora, doktora i żaby. Doktor miał swój gabinet i wszystkie potrzebne rekwizyty, żaba żyła w pięknym stawie, otoczonym kwiecistą, zieloną łąką, a narrator był czynnym uczestnikiem tych wszystkich zdarzeń.
Lubimy to! :)