Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
ZADANIE 1 - Kształtowanie i rozwijanie kompetencji uczniów w zakresie przedmiotów przyrodniczych dla klas IV – VI

 
1. Koło przyrodnicze – rozwijające zainteresowania
 
Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas IV- VI szczególnie zainteresowanych przyrodą.
Na zajęciach uczniowie będą mogli poszerzyć i pogłębić  wiadomości i umiejętności przyrodnicze, rozwijać pomysłowość w myśleniu i działaniu. Treści z zakresu przyrody będą  przekazywane uczniom podczas atrakcyjnych zajęć, pobudzając do samodzielnego, logicznego myślenia, rozwijąc ich zdolności i zainteresowania, a także przygotowując do dalszej edukacji przyrodniczej. Uczestnictwo w zajęciach umożliwi uczniom poszerzania własnych horyzontów, łączenia teorii z praktyką oraz odkrywania tajemnic przyrody na drodze eksperymentów. Zajęcia pozwolą zwrócić uwagę uczniów na otaczający świat, zainteresować jego pięknem i ochroną jego zasobów. Będą również pobudzać aktywność dzieci, uczyć współdziałania w zespole, kształtować właściwie postawy i charakter młodego człowieka.
Zajęcia prowadzi p. Anna Jakimiuk.
 
2. Zajęcia wyrównawcze z przyrody
 
Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas IV – VI  mających problemy w nauce przyrody, którzy wymagają dodatkowej pomocy i wsparcia ze strony nauczyciela. Zajęcia mają na celu pomoc uczniom w zdobyciu wiedzy i umiejętności przyrodniczych, pozwalających sprostać stawianym im wymaganiom, rozwijać zainteresowanie światem przyrodniczym oraz przygotować uczniów do wykorzystania wiedzy przyrodniczej w życiu codziennym.
W niewielkiej grupie uczniowie będą mieli możliwość uczestnictwa w lekcjach w terenie gdzie uczniowie bezpośrednio będą obserwować przyrodę doskonaląc umiejętność sporządzania notatek i rysunków obiektów. W trakcie zajęć stosowane będą różne metody aktywności m.in. wykonywanie doświadczeń,  korzystanie z gier dydaktycznych, praca z mikroskopem itp.
Zajęcia prowadzi p. Anna Jakimiuk.

  •